ok.bibl.com.ua Другие Правовые Компьютерные Экономические Астрономические Географические Про туризм Биологические Исторические Медицинские Математические Физические Философские Химические Литературные Бухгалтерские Спортивные Психологичексиедобавить свой файл
страница 1

Безпечні умови навчання
З метою забезпечення належних умов роботи педагогічних колективів та навчання школярів і учнів, забезпечення громадського порядку та профілактики злочинності серед неповнолітніх Відділом Державної служби охорони при УМВС України в Чернівецькій області постійно проводиться робота по залученню під охорону навчальних закладів області.

Охорона навчальних закладів підрозділом окремої команди цивільної охорони ВДСО при УМВС України в Чернівецькій області здійснюється з 2001 року. Під час здійснення охоронних функцій працівниками ДСО здійснюється нагляд за цілісністю майна навчальних закладів, забезпечується охорона громадського порядку в приміщеннях та на території, чим попереджається хуліганські прояви та забезпечується безпека школярів під час їх перебування в навчальному закладі. Крім того, охоронниками профілактується наркоманія серед неповнолітніх та скоєння терористичних актів в навчальних закладах.

Працівники, які несуть службу в закладах освіти, володіють педагогічними навиками спілкування з дітьми та, при необхідності, можуть надати першу медичну допомогу учням. Охоронники окремої команди цивільної охорони ВДСО при УМВС України в Чернівецькій області одягнені у відповідну уніформу, мають всі необхідні спеціальні засоби активної оборони. Це є позитивним фактором, який додатково дисциплінує учнів і дозволяє батькам не відволікатись під час робочого дня хвилюваннями за власних дітей. Як свідчить практика, рівень правопорушень у охороняємих закладах освіти значно нижчий від загальних показників, оскільки охоронниками ДСО здійснюється контроль доступу сторонніх осіб на територію цих закладів.

Вартість послуг цивільної охорони складає від 26 грн. 10 коп. за 1 год., вартість інспектування відомчої охорони – від 300 грн. в місяць. При середньому періоді охорони у навчальних закладах з 9-00 год. до 15-00 год. місячна вартість послуг становить, орієнтовно 2800 гривень.

Оскільки оплату послуг охорони здійснюють виключно батьки учнів, згідно укладених договорів між ВДСО при УМВС, директорами навчальних закладів та батьківськими комітетами, то при середній чисельності учнів в школах 500-600 чол. батьки кожної дитини сплачують 5-6 гривень на місяць. При більшій кількості учнів місячна плата для батьків становить і меншу суму. І це при тому, що частина дітей із малозабезпечених сімей за рішенням батьківських зборів звільнена від сплати послуг охорони.

У якості реклами послуг Державної служби охорони 1 та 2 вересня практикується щорічне виставлення безкоштовних постів цивільної охорони в школах м. Чернівці.В даний час для здійснення охорони всіх навчальних закладів м. Чернівці та області необхідне виділення коштів з місцевих бюджетів для дольової участі в спільній оплаті з батьківським комітетами за послуги охорони.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням актуальності зазначеної проблеми, просимо Вас не залишити поза увагою питання забезпечення особистої безпеки школярів та студентської молоді, створення їм належних та безпечних умов навчання й виховання.
страница 1

скачать файл


Смотрите также: